Firmy fotowoltaiczne – postaw na doświadczenie

Realizacje instalacji fotowoltaicznej najlepiej gdy wykonują sprawdzone firmy fotowoltaiczne. Montaż instalacji fotowoltaicznych nie jest techniczne zadaniem bardzo skomplikowanym, ale powierzenie tej czynności fachowcom pozwoli inwestorowi uniknąć problemów i niepotrzebnych wydatków związanych z ewentualnym usuwaniem usterek, które mogą wystąpić po realizacji przez mało doświadczone firmy fotowoltaiczne. Realizacje instalacji fotowoltaicznej można usprawnić, jeśli o panelach słonecznych pomyślimy już na etapie projektowania domu. Warto zadbać, by dach posiadał ekspozycję południową, był nachylony pod kątem co najmniej 25 ale nie więcej niż 55 stopni oraz posiadał kilkanaście metrów kwadratowych wolnej przestrzeni na montaż instalacji fotowoltaicznych, w których nie będą występować okna dachowe oraz tzw. jaskółki, które utrudniają montaż paneli słonecznych. Jeśli mamy jakieś wątpliwości, to poradźmy się specjalistów. Firma fotowoltaiczna PG OZE na etapie projektowania domu podpowie najlepsze rozwiązania.

Realizacje instalacji fotowoltaicznych – o czym pamiętać?

Nie bez znaczenia jest rodzaj materiału jakim przykryty jest dach. Realizacja instalacji fotowoltaicznej przebiega na innych elementach w przypadku blachodachówki, a inne modułu wykorzystywane są w przypadku dachówki ceramicznej lub betonowej. Doświadczone firmy fotowoltaiczne takie jak m.in. PG OZE odpowiednio dobiorą właściwe elementy mocujące i montaż instalacji fotowoltaicznych nie powinien sprawić im żadnego kłopoty bez względu na rodzaj pokrycia dachu. Montaż instalacji fotowoltaicznych warto przewidzieć na etapie budowy domu jeszcze z jednego powodu. Warto wykonać w rozdzielni głównej budynku dodatkowe miejsce na licznik oraz zabezpieczenie przeciwprądowe co ułatwi realizacje instalacji fotowoltaicznej. Wyprowadzone powinny zostać stosowne przewody do miejsca gdzie stanie inwerter.

Montaż instalacji fotowoltaicznej – koszty

Szacuje się, że montaż instalacji fotowoltaicznej to od kilkunastu do kilkudziesięciu procent wartości naszej instalacji fotowoltaicznej dla domu. Cena montażu paneli fotowoltaicznych ustalana jest indywidualnie z klientem w oparciu o audyt energetyczny oraz środowisko w jakim panele fotowoltaiczne zostaną zamontowane. W trakcie wykonywania audytu fotowoltaicznego wykonywanego bezpłatnie przez PG OZE może okazać się, że korzystniejsze dla klienta ze względu na niższe koszty montażu oraz lepszą wydajność paneli będzie zamontowanie instalacji fotowoltaicznej na działce przylegającej do domu niż dachu, który jest płaski i montaż instalacji na jego powierzchni generowałby niepotrzebne koszty.

ul. Wolności 345 41-800 Zabrze