Montaż paneli fotowoltaicznych powierz firmie z doświadczeniem

Montaż instalacji fotowoltaicznej ma istotny wpływ na działanie paneli słonecznych w domu, firmie i gospodarstwie rolniczym. Błędy popełnione na etapie montażu paneli fotowoltaicznych mogą odbić się na mniejszych niż planowanych zyskach energii elektrycznej, a to wprost przełoży się na brak zaspokojenia zapotrzebowania energetycznego obiektu, dla którego zaplanowana została inwestycja i wydłuży czas zwrotu inwestycji w panele solarne.

Dlatego montaż paneli fotowoltaicznych należy powierzyć firmie z branży fotowoltaicznej, która może pochwalić się wieloma realizacjami i posiada odpowiednie doświadczenie. PG OZE w samym tylko 2019 roku zamontowało ponad 600 instalacji fotowoltaicznych tylko na terenie Śląska i Małopolski oraz w województwie dolnośląskim i opolskim

Panele solarne powinny zostać zamontowane odpowiednio do warunków lokalnych. Co to znaczy? Każdy dom lub firma, a więc budynek na którym montowana będzie instalacja fotowoltaiczna posiada swoją indywidualną specyfikację. Od niej zależy w jaki sposób odbędzie się instalacja. Montaż paneli fotowoltaicznych musi odbyć się z odpowiedniej strony obiektu. Najlepiej, jeśli nasze panele solarne będą miały ekspozycję południową. Odpowiednie nachylenie ich w kierunku słońca również ma duże znaczenie.

Montaż instalacji fotowoltaicznej  – o czym musimy pamiętać?

Znalezienie optymalnej pozycji pozwoli na absorbowanie największej ilości promieni słonecznych, które przełożą się na produkcję prądu. Sam montaż instalacji fotowoltaicznej na dachu ma za zadanie jej ochronę przed warunkami atmosferycznymi. Panele solarne muszą być odpowiednio chronione przed opadami deszczu, śniegu czy silnym wiatrem. Fachowo zamontowane musi zostać również okablowanie. Niewłaściwy montaż instalacji fotowoltaicznej, przekłada się zwykle na obniżenie sprawności i wydajności paneli, gdyż ulegają one szybszemu zabrudzeniu, przez co nie są w stanie pracować zgodnie z założeniem producenta.

Dlatego instalatorzy nie zalecają montowania ich w poziomie. Szacuje się, że minimalny kąt montażu paneli fotowoltaicznych powinien wynosić 20 stopni. Analogicznie maksymalny nie powinien przekraczać wartości 55-60 stopni. Wielu inwestorów już na etapie budowy domu lub wyboru projektu podejmuje decyzje związane z budową dachu, uwzględniając przygotowanie miejsca do montażu instalacji fotowoltaicznej. Musimy pamiętać, że kilkanaście lub kilkadziesiąt sztuk paneli solarnych może ważyć nawet kilkaset kilogramów. Dodatkowo instalacja fotowoltaiczna potrzebują co najmniej kilkunastu m2 powierzchni. Przygotowanie powierzchni dachu bez okien dachowych, czy jaskółek na etapie budowy domu z pewnością ułatwi firmie fotowoltaicznej zaprojektowanie i montaż paneli fotowoltaicznych.

Chcesz, żeby montaż twojej instalacji fotowoltaicznej przebiegł szybko i sprawnie? Zadzwoń

728 947 862

Montaż paneli fotowoltaicznych – wykonajmy audyt fotowoltaiczny

Decydując się na audyt energetyczny w naszej firmie warto zdecydować się na skorzystanie z usługi przygotowania wizualizacji paneli solarnych zamontowanych na naszym domu lub firmie. Warto skorzystać z takiej możliwości, gdy firma fotowoltaiczna oferuje taką usługa. Dzięki temu już po montażu paneli fotowoltaicznych unikniemy niepotrzebnych poprawek. Wykonanie analizy instalacji fotowoltaicznej ma również korzystny wpływ na dobór wielkości i mocy samej instalacji paneli solarnych. Zlecenie audytu fotowoltaicznego pozwoli zastosować najbardziej efektywne rozwiązania. Może się okazać, że ze względu na występujące czasowe zacienienie dachu bardziej rozsądnym sposobem montażu paneli fotowoltaicznych będzie ich zainstalowanie na ścianie budynku lub na części działki przyglądającej do naszego domu. W PG OZE audyt energetyczny wykonujemy bezpłatnie.

Montaż instalacji fotowoltaicznej – na dachu, działce lub ścianie budynku?

Jak przebiega montaż paneli fotowoltaicznych na dachu? W pierwszej kolejności należy określić rodzaj materiału jakim pokryty jest dach. Wbrew pozorom przy montażu ma to istotne znaczenie. Inaczej elementy mocujące zostaną zamontowane w blachodachówce, a inaczej w dachówce betonowej. W kolejnym kroku montaż instalacji fotowoltaicznej polega na wykonaniu odpowiedniego stelaża, który przytwierdza się do dachu obiektu na którym zamontowane zostaną panele solarne. Za pomocą odpowiednich mocowań ze stali nierdzewnej stelaż montowany jest do pokrycia dachowego. Następnie wykonywane jest okablowanie instalacji solarnej, które zostanie skierowane do falownika (inwertera). Gdy te wszystkie czynności zostaną wykonane na stelażu instalowane są panele fotowoltaiczne. Po przeprowadzeniu montażu instalacji fotowoltaicznej firma wykonująca zlecenie powinna przeprowadzić pomiary elektryczne i sprawdzić czy całość działa poprawnie i bez zarzutów.

ul. Wolności 345 41-800 Zabrze