Wybierz rodzaj dachu
Miesięczny rachunek za prąd
100
300
500
700
900
1100
1300

bezpłatne konsultacje ze specjalistą!

Możesz wyprodukować energię do w pierwszym roku

Nie czekaj, zarezerwuj bezpłatny audyt

Zadzwoń

Fotowoltaika koszt – ile kosztuje instalacja?

Kalkulator instalacji fotowoltaicznej pozwala nam w kilka minut poznać szacunkowy koszt paneli słonecznych dla firmy i gospodarstwa. Fotowoltaika koszt związany jest z kilka parametrami, które jest w stanie podać praktycznie każdy użytkownik gospodarstwa lub firmy. Przede wszystkim, aby oszacować koszty w kalkulatorze instalacji fotowoltaicznej musimy wiedzieć ile miesięcznie lub rocznie płacimy za prąd i jakie zużycie energii elektrycznej generuje nasze gospodarstwo domowe lub firma. W dalszym kroku aby oszacować koszt fotowoltaika musimy podać informacje o rodzaju zastosowanego materiału, którym pokryty jest dach, jego nachyleniu oraz w którym kierunku jest zwrócony. Najlepiej jeśli możliwe będzie usytuowanie paneli w kierunku południowym, dach będzie nachylony co najmniej pod kątem 20 stopni i nie będzie padał na niego cień.

Instalacja fotowoltaiczna – oblicz zapotrzebowanie na energię

W kolejnym kroku kalkulator instalacji fotowoltaicznej przygotuje dla nas zestawienie paneli słonecznych, ich ilości, generowanej mocy oraz powierzchni dachu jaka jest wymagana do ich bezproblemowej instalacji. Przygotowana kalkulacja instalacji fotowoltaicznej jest dobrana do podanych kryteriów i pozwoli zaspokoić zapotrzebowanie na energię elektryczną naszego gospodarstwa domowego lub firmy oraz część oddać do sieci (obecne przepisy za każdą zmagazynowaną w sieci 1 kWh pozwalają nam pozyskać w późniejszym okresie bezpłatnie 0,8 kWh). Kalkulator w kilka chwil wyliczy dla nas całkowity fotowoltaika koszt.

Kalkulator instalacji fotowoltaicznej dobierze najlepsze rozwiązanie

W przygotowanej kalkulacji instalacji fotowoltaicznej uwzględniona zostanie wartość energii wytworzonej przez panele słoneczne, wartość energii zużytej do konsumpcji (zadeklarowanej przez nas na podstawie dostępnych rachunków) oraz szacunkowy okres zwrotu inwestycji w instalację fotowoltaiczną, który różnić się będzie w zależności od sposobu sfinansowania instalacji fotowoltaicznej (środki własne, kredyt lub bezzwrotne dotacje czy ulgi). Tak przygotowany kalkulator instalacji fotowoltaicznej pozwala podjąć najlepszą decyzję o wielkości i parametrach paneli słonecznych. Fotowoltaika dla domu staje się coraz popularniejszym sposobem na rosnące ceny prądu, a dzięki intuicyjnym kalkulatorom instalacji fotowoltaicznej jesteśmy w stanie sami oszacować koszt fotowoltaiki.

ul. Wolności 345 41-800 Zabrze