Fotowoltaika firmy - pomysł na obniżkę kosztów

Fotowoltaika dla firm to coraz bardziej powszechna metoda obniżania kosztów działalności przedsiębiorstwa po którą sięgają nie tylko duże, ale również małe firmy. Branżowe media nie mają wątpliwości, że fotowoltaika dla firm w najbliższych miesiącach będzie tylko zyskiwać na popularności, a popyt na tego typu usługi będzie wzrastać.

Dlaczego? Zamrożenie cen energii elektrycznej dobiegło końca, tym samym początek 2020 roku to start podwyżek cen energii elektrycznej.ksperci z branży energetycznej nie pozostawiają również złudzeń, że rosnące koszty produkcji energii przez elektrownie zasilane węglem (coraz wyższe opłaty za emisję szkodliwe dwutlenku węgla) zostaną przerzucone w pierwszej kolejności na firmy i przedsiębiorców, a nie odbiorców indywidualnych. Dlatego ucieczką od rosnących kosztów będzie inwestycja w fotowoltaikę. Dobrze zaprojektowana instalacja fotowoltaiczna zwróci się w ciągu kilku lat, a nadwyżka produkowanej mocy przez panele słoneczne dla biznesu może zostać sprzedana do sieci energetycznej. Ustawa o OZE z 2016 roku nakazuje firmom energetycznym podłączenie instalacji fotowoltaicznej firmy do sieci oraz kupno nadwyżki produkowanego prądu.

Fotowoltaika firmy zasadniczo nie różni się od instalacji PV zastosowanej w gospodarstwie domowym. Jej praca opiera się na takich samych urządzenia jak te zastosowane w fotowoltaice dla domu. Głównym elementem instalacji fotowoltaicznej są panele słoneczne, których najważniejszym wyposażeniem są ogniwa – polikrystaliczne lub monokrystaliczne. Te drugie cechują się lepszą sprawnością oraz są bardziej trwałe. Szacuje się, że mogą generować energię bezawaryjnie przez okres nawet dwudziestu pięciu lat. Kolejnym istotnym urządzeniem jest falownik, czyli inwerter zamieniający prąd na taki, który obsługują nasze urządzenia firmowe. Całość wieńczy licznik energii, którą oddajemy do sieci.

Pracujemy w miastach : Bytom, Chorzów, Chrzanów, Gliwice, Jaworzno, Katowice, Mikołów, Mysłowice, Pszczyna, Ruda Śląska, Sosnowiec, Tychy, Zabrze.

Masz pytania? Zadzwoń
728 947 862

Fotowoltaika dla firm – jak dobrać instalację?

W przypadku firm niemal konieczny jest audyt fotowoltaiczny, czyli analiza instalacji fotowoltaicznej. Instalator z niezbędnym doświadczeniem na podstawie informacji o zapotrzebowaniu na energię elektryczną potrafi we właściwy sposób dopasować wielkość i moc paneli słonecznych, które za zadanie mają generować prąd, który zasili naszą firmę. Fotowoltaika dla firm powinna cechować się maksymalnym wykorzystaniem możliwości pozyskiwania energii. Dlaczego? Nadwyżkę wyprodukowanej mocy będziemy mogli sprzedać, a to sprawi, że roczna stopa zwrotu naszej instalacji PV będzie wyższa. W trakcie dnia, gdy firma pracuje, moc produkowana przez panele słoneczne trafi do urządzeń, a w dni wolne od pracy prąd zostanie sprzedany. Fotowoltaika dla firm może generować przychody.

Po wykonaniu audytu fotowoltaicznego PG OZE opracowuje kompleksowy projekt uwzględniający pełne zapotrzebowanie energetyczne oraz dostosowaną do niego, odpowiednio wydajną instalację dla naszej firmy. W założeniach powinniśmy znaleźć informację o zastosowanych panelach słonecznych, ich wielkości, mocy oraz rodzaju zastosowanego inwertera. Fachowo przygotowany projekt zawiera wizualizację rozmieszczenia paneli słonecznych, szacunkowe obliczenia pozyskiwania energii słonecznej zamienianej w energię elektryczną oraz szacowaną stopę zwrotu inwestycji w fotowoltaikę. PGZ OZE podpowiada klientom w jaki sposób mogą obniżyć koszt instalacji, poprzez dotacje, czy ulgi oferują pomoc w uzyskaniu zewnętrznego finansowania naszej inwestycji lub pozyskania atrakcyjnego kredytu na montaż paneli słonecznych. Fotowoltaika dla firm możliwa jest również do wzięcia w bardzo popularny leasing.

Dowiedz się jak możemy pomóc obniżyć koszty energii elektrycznej w Twojej firmie.

728 947 862

Panele słoneczne dla biznesu

Fotowoltaika dla firmy najczęściej montowana jest na jej dachu. To wciąż najbardziej powszechna metoda stosowana w naszym kraju. Dla firmy PG OZE płaskie po krycia dachowe nie stanowią żadnego problemu, gdyż stosujemy wówczas specjalne rusztowania, które pozwalają na ustawienie paneli fotowoltaicznych w taki sposób, by były w stanie złapać jak największą ilość promieni słonecznych. Musimy pamiętać, że panele słoneczne najlepiej gdy są skierowane w kierunku padających promieni słonecznych pod kątem 35 stopni. Firmy, posiadające odpowiednią działkę, nierzadko decydują się na instalację dodatkowych paneli fotowoltaicznych na terenie obok przedsiębiorstwa. Instalatorzy z wieloletnim doświadczeniem w montażu fotowoltaiki dla firm będą w stanie dopasować instalację paneli słonecznych w taki sposób, by ich efektywność była najbardziej korzystna dla firmy.

Panele słoneczne dla biznesu dają nam również jeszcze jedną korzyść. Całkowicie uniezależniają nas od produkcji energii elektrycznej z elektrowni. Dlaczego? W przypadku wystąpienia awarii lub planowanego wyłączenia prądu nasza firma ma możliwość pracy w oparciu o energię produkowaną przez panele słoneczne. W zależności od zastosowanego rozwiązania jesteśmy w stanie przy użyciu własnej elektrowni OZE zaspokoić zapotrzebowanie energetyczne niemal w 100 procentach. W ten sposób firma nie musi zatrzymywać procesu produkcji lub realizacji zamówień, a dzięki temu nie generuje strat.

ul. Wolności 345 41-800 Zabrze